fbpx

Myjka Warsztatowa – rodzaje i dobór

Myjka warsztatowa – rodzaje i dobór

Każdy serwis samochodowy, maszyn i urządzeń, elektronarzędzi, regeneracji podzespołów zmaga się z szeroko pojętym brudem na różnego rodzaju elementach. Z takimi rzeczami jak smary, oleje, płyny, nagary oraz różne inne zabrudzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi które są zmorą musi poradzić sobie każdy serwisant. A jak to zrobi? W prosty sposób dobierając urządzenia spełniające jego potrzeby myjąco-czyszczące. W tym zakresie mamy do wyboru wiele urządzeń myjących od myjni manualnych, ciśnieniowo-kabinowych po automatyczne-koszowe jak i myjki do regeneracji DPF oraz kanałów chłodniczych form wtryskowych. W kwestii wyboru urządzenia kierujmy się tym aby urządzenie zapewniło nam wieloletnią bezproblemową eksploatacje i spełniało nasze wszelkie oczekiwania.

Myjka warsztatowa manualna

Myjka warsztatowa manualna pracują w obiegu zamkniętym, przeznaczona do mycia części, podzespołów jak i całych silników z olei smarów i innych zbrudzeń. Stosowany w nich płyn na bazie wodorów alifatycznych jest środkiem nie rozcieńczalnym z wodą co dobrze wpływ na części np. elektroniczne, które nie powinny mieć kontaktu z woda. Myjki te posiadają różne wymiary robocze od najmniejszego modelu WAN 500 po MST 2000 w tej kategorii mamy bardzo szeroki wybór rozmiarów.

Pod indywidualne zamówienie klienta możemy zrobić każdy wymiar urządzenia. Urządzenie możemy również dostosować do potrzeb klienta np. jeżeli klient używa takie środki czyszczące jak rozpuszczalniki nitro, które nie mogą być stosowany w zwykłych myjkach malowanych proszkowo z pompą elektryczną gdyż grozi to zapaleniem się gazów-oparów i stwarzało by zagrożenie dla pracowników, w takiej sytuacji proponujemy najlepsze wyjście jakim jest myjka w wersji INOX z pompą pneumatyczną, która zapewnia bezpieczeństwo w użytkowaniu takich środków myjących.

Nasze myjki zapewniają bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem CE, zgodnie z tym myjki spełniają wszystkie normy .

Płyny do myjek warsztatowych

Do każdej myjki warsztatowej manualnej posiadamy również szeroką gamę płynów tworzonych na bazie węglowodorów alifatycznych od aromatyzowanych wonnych XELIN PROFFESIONAL do całkowicie bezwonnych TREND PROFFESIONAL oraz do każdej myjki automatycznej, myjki ciśnieniowej, myjki ultradźwiękowej płyn MEGA STRONG. Oferta obejmuję płyn do myjki biologicznej, myjki do filtrów DPF, mycie narzędzi z żywicy oraz wiele różnych płynów do każdej myjki w procesie mycie na ciepło i myjki w procesie mycie na zimno.

Myjka warsztatowa automatyczna

Kolejna kategoria to myjka warsztatowa automatyczna. Idealnie sprawdzają się w każdym warsztacie naprawczym i remontowym. Myjki automatyczne są urządzeniami bezobsługowymi w których mycie odbywa się bez udziału człowieka. Wystarczy włożyć zabrudzony element, włączyć, a myjnia świetnie sobie poradzi z wszystkimi zabrudzeniami idealnie odtłuszczając powierzchnie elementów, silników, przekładni, skrzyń biegów itp.

Urządzenia tego typu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba mycia elementów wielkogabarytowych. Obrotowy kosz napędzany mechanicznie silnikiem oraz dysze spryskujące czyszczone części gorącym roztworem preparatu myjącego zwiększają skuteczność procesu czyszczenia.

Po uruchomieniu urządzenia wyłącznikiem głównym zostanie uruchomione podgrzewanie kąpieli, które po uzyskaniu temperatury zadanej umożliwi uruchomienie cyklu mycia, a czas jego jest płynnie regulowany za pomocą wyłącznika czasowego w skrzynce sterowniczej. Po upływie tego czasu kąpiel jest zakończona.

Myjki koszowe

Myjnie koszowe przeznaczone dla warsztatów używane są do czyszczenia remontowanych maszyn i ich części, szczególnie silników, elektronarzędzi oraz mnóstwa innych detali, które zabrudzone zostały przez wszelkiego rodzaju substancje. Urządzenia umożliwiają czyszczenie części bez czynnego udziału pracownika, co stanowi wygodne i ergonomiczne rozwiązanie dla wielu warsztatów.

W przypadku koszowej myjki do części czynności pracownika ograniczają się wyłącznie do włożenia zabrudzonych detali do urządzenia i włączenia go. Proces mycia przebiega zgodnie z ustalonymi wcześniej parametrami. System dysz zapewnia stałe zmywanie zanieczyszczeń z umieszczonych w koszu części. W przypadku mycia większej liczby detali warsztatowa myjka koszowa, ze względu na zamknięty obieg płynu, jest rozwiązaniem oszczędnym i ekologicznym.
Myjka koszowa występuje w rozmiarze od 8001500XL, a oznaczenie to określa jednocześnie średnicę kosza na zabrudzone elementy.

Myjki warsztatowe 2w1

Mamy także w ofercie myjki 2 w 1, jest to urządzenie multifunkcyjne, umożliwiające w pełni automatyczne mycie detali w napędzanym silnikiem koszu obrotowym lub manualnie przez serwisanta za pomocą lancy o bardzo wysokim ciśnieniu 140 bar. Dzięki takiemu połączeniu procesów, można śmiało powiedzieć, że urządzenie znajdzie zastosowanie w każdym warsztacie.

Myjka 2w1 występuje pod nazwą HYDRO WASH w rozmiarach od 8001200 a na indywidualne życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać nawet model 2000.

Myjka ciśnieniowa kabinowa

Następna rodzaj urządzeń to myjka ciśnieniowa kabinowa. Swoje miejsce znajdzie wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja i duża dokładność mycia przy użyciu bardzo wysokiego ciśnienia oraz preparatu wodnego podgrzanego do temperatury 50 stopni celsjusza.
Myjka ciśnieniowa to profesjonalne urządzenie wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej o szerokim zastosowaniu.

Myjka bardzo dobrze sprawdza się przy regeneracji turbosprężarek oraz przy czyszczeniu silnie zabrudzonych części ze stali, żeliwa, aluminium i innych stopów.

Mycie odbywa się w obiegu zamkniętym, przy użyciu płynu myjącego podgrzewanego do temperatury 50 st.C. Preparat  wydobywa się z dyszy pistoletu pod ciśnieniem do 140 Bar, dzięki czemu dokładnie myje trudno dostępne miejsca i silnie zabrudzone części z nagarów, smarów, czy olejów. Zarówno temperatura, jak i płyn zwiększają efektywność mycia.

Myjka wyposażona jest w filtry. Posiada stopki regulujące, poziom regulacji. Pokrywę myjki wyposażyliśmy w siłowniki pneumatyczne zwiększające bezpieczeństwo i jakość pracy z myjką. W trakcie mycia można także stosować zamontowany w myjce pędzel przelotowy lub pistolet z powietrzem sprężonym. Na szybie znajdują się dysze czyszczące , co umożliwia widoczność pracy myjki.

Cennym standardowym wyposażeniem jest ODOLEJACZ DYSKOWY – zwiększa on żywotność płynu. Jako dodatkowe wyposażenie polecamy stół obrotowy ułatwia mycie ciężkich elementów oraz sztywną lancę ułatwiającą mycie bardzo małych elementów.

Wybór myjki kabinowej

Urządzenia spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa oraz jakości CE. Specjalnością tego urządzenia jest zmywanie zabrudzeń olejowych i odtłuszczanie. Urządzenie występuje pod nazwą Hydro Power od 800 – 2000. Serwisant nie tylko potrzebuje myjek ciśnieniowych na ciepło ale i na zimno, takim udogodnieniem jest myjka Clean Power występująca tylko w dwóch modelach 800 i 1200 pracująca w obiegu zamkniętym z płynem alkaicznym lub płynem na bazie węglowodorów alifatycznych od aromatyzowanych wonnych XELIN PROFFESIONAL do całkowicie bez wonnych TREND PROFFESIONAL myjącym na zimno ale pod wysokim ciśnieniem 7 bar, preparat wydobywa się z dysz lub pistoletu pod ciśnieniem, dzięki czemu dokładniej myje trudno dostępne miejsca i silnie zabrudzone części z nagarów, smarów czy olejów.

Drobne przemywanie mniejszym ciśnieniem można wykonać zamontowany w myjce pędzlem przelotowym, a pistoletem ze sprężonym powietrzem osuszyć myte elementy. Załadunek części do mycia wygląda nie co inaczej niż w innych myjkach ciśnieniowych ponieważ załadunek jest na bocznej stronie urządzenia a nie z przodu od części czołowej jak w Hydro Power.

Myjki warsztatowe ultradźwiękowe

Aby mieć jeszcze większą efektywność i jakości mycia polecamy innowacyjne urządzenie zaprojektowane specjalnie dla bardzo wymagających profesjonalistów czyli myjki ultradźwiękowe. Ultradźwięki są jednym z najlepszych rozwiązań do mycia. Wyróżnia je bezobsługowość procesu, mycie najtrudniej dostępnych miejsc oraz jak w innych urządzeniach, wielokrotność użycia środka myjącego.

Nowatorskim rozwiązaniem w zakresie usuwania szczególnie trudnych zabrudzeń są myjnie ultradźwiękowe, których praca opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków do rozbijania struktur silnych zanieczyszczeń powierzchni. Przeznaczone są do czyszczenia przedmiotów w miejscach trudno dostępnych. Oczyszczanie następuje poprzez wprowadzenie zabrudzonych elementów do zbiornika, a po “kąpieli” powierzchnia pozostaje czysta lecz w żaden sposób nie uszkodzona.

Urządzenia te sprawdzają się wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody oczyszczania nie znajdują zastosowania i trzeba skorzystać z zaawansowanych, nowoczesnych technologii. Myjka ultradźwiękowa jest projektowana w oparciu o wymogi procesów technologicznych I zawsze jest dopasowana do określonych potrzeb co daje wymagane efekty oczyszczania.

Usuwanie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc

Myjka ultradźwiękowa jest szczególnie przydatna przy usuwaniu zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc czyszczonych elementów, np. wewnętrznych gwintów, szczelin, otworów, zagłębień itp. Przeznaczone do mycia detale wprowadza się do cieczy roboczej, a w niej pod wpływem ultradźwięków następuje zjawisko kawitacji, czyli powstawanie pęcherzyków pary, które następnie gwałtownie implodują. Kawitacja, zachodząca na powierzchni mytych detali, powoduje odrywanie od ich powierzchni złogów wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jak np. opiłki, pyły, osady, oleje, smary itp.

Odpowiednio dobrane parametry myjek ultradźwiękowych i cieczy roboczej pozwalają na dokładne mycie elementów o skomplikowanych kształtach zapewniając wysoką jakość oczyszczonych powierzchni. Wszystkie myjki ultradźwiękowe w naszej ofercie powstają z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna, bowiem naszym celem jest tworzenie nie tylko urządzeń wydajnych i efektywnych w oczyszczaniu, ale również trwałych, które sprawdzają się również w najtrudniejszych warunkach przemysłowych.

Abyście Państwo mogli zakupić u nas rozwiązanie dopasowane w stu procentach do Waszych potrzeb, oferujemy również fachowe doradztwo.

Myjki ultradźwiękowe przemysłowe: skracają czas poświęcony myciu, pozwalają na osiągnięcie efektów niemożliwych do uzyskania na drodze tradycyjnej, myjki ultradźwiękowe wymagają udziału rąk ludzkich jedynie do załadunku i wyładunki czyszczonych elementów, pracownik w trakcie mycia może wykonywać zupełnie inne czynności, obniżają koszty mycia, pozwalają w zgodzie z ekologią podejść do trudnego tematu, zapewniają komfort i czystość w miejscu pracy.

Mamy szeroką gamę w wyborze myjki od 1 litra do 8 000Litra.